PAMER kominki Bochnia


biuro@kominki-pamer.pl | kom: 600 380 482

płomieńPorady

Co to jest DGP?

DGP - czyli dystrybucja gorącego powietrza to nic innego jak instalacja rozprowadzająca ciepło.
System pozwala wykorzystać zalety kominka, wykorzystując gorące powietrze. Doskonale sprawdza się w jesienne lub wiosenne chłodniejsze dni, jako centalny system ogrzewania.

 

Dobrze zaplanowany system DGP pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu wyposażonego w inne źródła ciepła (zasilane droższym paliwem niż drewno).

Rodzaje

Obieg grawitacyjny - dobry do wykorzystania w wąskich wysokich domach. Ciepłe powietrze ogrzeje pomieszczenia w bliskości kominka lub znajdujące się nad nim. Zjawisko konwekcji powoduje unoszenie cieplejszego powietrza w wykonanej instalacji, które wędruje aż do najwyższej kondygnacji. Pomieszczenia poniżej trudniej jest ogrzać.

Obieg wymuszony - odpowiedni dla domów o rozległej powierzchni. Ciepłe powietrze może być dostarczane do wszystkich lub wybranych pomieszczeń za pośrednictwem wentylatora (turbiny elektrycznej). Nie ma znaczenia kondygnacja i odległość pomieszczenia od kominka.

 


Zajmujemy się planowaniem i wykonaniem systemu DGP w nowych lub już istniejących kominkach.

 


Anemostat nawiewny - czyli zakończenie izolowanej rury z ciepłym powietrzem, umożliwia wygodną regulację strumienia napływającego powietrza.Instalacja wykonana jest z elastycznych izolowanych rur, tak aby straty transportowanego ciepła były minimalne. Rury są elastyczne, w łatwy sposób możliwe do ukryia w ścianach lub zabudowie z g-k.


Turbina - wentylator, który tłoczy kilkaset m3 powietrza na godzinę. Urządzenie jest izolowane akustycznie by było niesłyszalne, i włączane samoczynnie przez termostat.