PAMER kominki Bochnia


biuro@kominki-pamer.pl | kom: 600 360 482

płomieńKOMINKI - tradycyjne, nowoczesne lub ...

... indywidualne realizcje. Kominek zawsze pozostaje elementem wystroju wnętrza.
Od Państwa, oraz od rodzaju pomieszczenia zależy, w jaki sposób będzie on eksponowany, jaki będzie jego kształt i wielkość.

kominek

W praktyce...
Każdy kominek funkcjonujący jako urządzenie grzewcze składa się z dwóch głównych części:

Wkład grzewczy, inaczej „serce kominka” to w dużym uproszczeniu zamknięte palenisko wykonane z materiałów wytrzymałych na wysokie temperatury i posiadające dobre własności akumulacji ciepła. Wkład odpowiednimi rurami połączony jest z przewodem spalinowym - czyli kominem w naszym domu.
Doświadczenie oraz opinie naszych klientów pozwalają nam doradzać Państwu w wyborze trwałych i sprawdzonych wkładów.

Obudowa - czyli elementy, które nadają właściwy kształt kominka, to konstrukcja wykończona kamieniem naturalnym w różnej formie, czasem cegłą klinkierową, a także drewnem i odpowiednim tynkiem. Obudowa może łączyć w sobie funkcję regału na dekoracje lub drewno. Tynkowana część może być malowana na dowolny kolor emulsją do ścian i tynków.

Oferujemy:

Dla Tych z Państwa, którzy nie posiadają dostępu do sprawnego przewodu spalinowego, możemy wykonać modernizację starego komina lub wykonać nowy
komin systemowy
(ceramiczny lub stalowy).

Zapraszamy do naszego biura
Bochnia, Brzeska 23

Ponieważ trudno jest przedstawić pełną ofertę w jednym miejscu. Postaramy się doradzić Państwu przy wyborze obudowy, wkładu grzewczego, ew. piecyka, jak również kamienia naturalnego, akcesoriów kominkowych, czy też drewna opałowego.

Pomiary, doradztwo, przygotowanie kosztorysu,
jest bezpłatne. 
 

obudowa_nowoczesna

Kominki nowoczesne.
Proste obudowy. Drzwi wkładu otwierane lub podnoszone. Można zastosować wkład z bocznymi szybami. Wykończenie ramą z polerowanego kamienia naturalnego, ramą z półką, lub inną formą w połączeniu z drewnem lub łupkiem kamiennym.

kominek_tradycyjny

Kominki tradycyjne i rustykalne.
Wkład z klasycznym frontem.
Obudowa wykonana z piaskowca lub marmuru, zwieńczona drewnianą dębową belką (prostą lub frezowaną). Czopuch najczęściej pokryty tynkiem mineralnym.
Kształt, wykończenie, oraz rodzaj materiałów ustalamy z Państwem.

kominek_z_cegły

Indywidualne projekty i realizacje. Kominek wykonany np. z odpowiednio „postarzanej” ręcznie formowanej cegły lub okładziny klinkierowej.
Jesteśmy otwarci na każdą nową koncepcję.